top of page

Pavasara vēsmas grāmatvežiem

Updated: Apr 13, 2023


Ilgs laiks pagājis kopš pēdējā ieraksta. Kāpēc tā? Grūti pat pateikt kāpēc, vienkārši gribējās paklusēt, nolīst klusumā un domāt pie sevis. Tā taču katram gadās :)

Ļoti gaidīju šo gadu, vēl vairāk pavasari - laikam arī tāpēc tas rada tik lielu prieku. Pagājušais gads nebija viegls, tāpēc vēlējāmies aizmirst to, kas tur bija ne tik labs un paturēt prātā tikai labās lietas. Jā, jā, esmu pozitīvās domāšanas piekritējs, bet ne rozā briļļu nēsātājs! Esmu diezgan spēcīgi ar abām kājām pie zemes, citādi tagad nemaz nevar!


Kas jauns grāmatvežiem? Tagad ir tāds nosacīts klusums - vai pirms vētras, nezinu. Bet, skaidrs ir tas, ka pārmaiņas būs! Atceramies, ka valdība solīja neaiztikt nodokļus tikai līdz šim gadam - tas nozīmē, ka šogad ķersies klāt izmaiņām ar jaunu sparu, jo nodokļu reforma turpinās un plānu tur bija ļoti daudz!


Gribētos jau, lai tas notiek pakāpeniski, ar pārejas periodiem, bet pieredze rāda, ka tā noteikti atkal nesanāks. Tāpēc turam ausis un acis vaļā, lai būtu informēti. Mūsu Grāmatvežu klubiņa dalībnieki var nesatraukties - mēs turam acis un ausis vaļā jūsu vietā, lai varētu pastāstīt, kas atkal jauns. Bet, ir reizes, kad arī mums kaut kas paskrien garām. Tāpēc priecājamies, ka mūsu grāmatveži tur roku uz pulsa un neļauj arī mums kaut ko nepamanīt! Sanāk ražīga un jēgpilna sadarbība profesionālu grāmatvežu starpā!


Pārskatot Saeimā iesniegtos likumu un noteikumu grozījumu projektus, neredzu plānotas izmaiņas darba samaksas nodokļos, Darba likumā, uzņēmumu ienākuma nodoklī, PVN tikai par samazināto likmi.. Ko no tā var secināt? Laikam tikai to, ka viss vēl būs. Darba likuma pēdējos grozījumus veicot jau solīja, ka grozījumi būs vēl...


Būsim optimisti, strādāsim un nedomāsim par to, kas atkal varētu būt. Mēs ļoti labi protam pielāgoties un pielāgot savu darbu jaunajām vēsmām, lai kādas tās būtu.


Mīļie kolēģi - skaistu jums šo saulaino pavasara laiku! Izbaudiet katru saules staru, uzkrājiet D vitamīnu visai nākamai sezonai!


Pāris lietas, kuras šobrīd ir procesā Saeimā:

  1. PVN samazinātā likme (5%) pārtikas produktiem - maize, gaļa, zivis, piena produkti.

  2. Likumā Par nodokļiem un nodevām - Tiesību aktu projekts novērš regulējuma nepilnību, paredzot pienākumu būvkomersantam elektroniskajā darba laika uzskaites sistēmā reģistrēt un iesniegt vienotajā elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē informāciju par veiktiem norēķiniem ar apakšuzņēmējiem noslēgto būvdarbu līgumu ietvaros. Iepriekš jau bija norma, kura noteica, ka jāreģistrē līgumi, bet nebija noteikts, ka jānorāda izpilde un norēķini. Tas veicinās laicīgus norēķinus ar apakšuzņēmējiem.

  3. Likumā Par nodokļiem un nodevām - Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” izstrādāts ar mērķi nodrošināt publiski pieejamu Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu maksātāju reitinga kopējo novērtējumu, kas noteikts pēc nodokļu saistību izpildi raksturojošiem rādītājiem, atteikties no Padziļinātās sadarbības programmas darbības, atlikt muitas maksājumu ieskaitīšanu vienotajā nodokļu kontā līdz 2025.gada 1.janvārim.

  4. Grozījumi Brīvprātīgā darba likumā - Esošā sistēma neveicina nepilngadīgu personu iesaisti brīvprātīgajā darbā un pašreizējais normatīvais regulējums ir pārāk deklaratīvs. Tādēļ nepieciešams radīt sistēmu, ar kuras palīdzību tiktu veicināta cilvēku iesaiste brīvprātīgā darbā un tajā iegūto zināšanu, prasmju, iemaņu atzīšana, likumā nosakot, ka brīvprātīgā darbā iegūtās zināšanas, prasmes, iemaņas un saskarsmes spējas atzīstamas darba tirgū, ja to esamību rakstiski apliecinājis brīvprātīgā darba organizētājs.


68 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page